Tel. 533 339 007
biuro@opakowania-optima.pl

E-COMMERCE
KONFIGURATOR
OPAKOWAŃ

Slide 1

TEKTURA
FALISTA

Tektura falista to nasza pasja, a jednocześnie największe zawodowe wyzwanie. Tektura jest jednym z grubszych materiałów papierniczych, a dzięki licznym technologiom wzmacniania jej i uszlachetniania, można z niej stworzyć każdą formą opakowaniową.

CZYM JEST
TEKTURA FALISTA?

Tektura to materiał wykonany z wytrzymałej pulpy papierowej, dla której bazą są materiały ekologiczne, wytwarzane z papieru recyklingowanego. To materiał lekki, łatwy w transporcie, a zarazem wytrzmały. Opakowania tekturowe zachowują swoją formę, skutecznie ochraniając zawartość, do tego są szczelne i higieniczne.

Teksura falista to odmiana tektury złożona nie z jednej, a wielu warstw papieru. Najczęściej spotykana jest konstrukcja 3-warstwowa, w której appierowa fala umieszczona jest między dwoma płaskimi warstwami appieru. Ta prosta konstrukcja zrewolucjonizowała świat opakowań na zawsze.

HISTORIA tektury

Tektura falista jako materiał opakowaniowy została odkryta w XIX wieku. Przez stulecia ulepszana i wyposażana w kolejne warstwy stała się trwałym i elastycznym materiałem, bez którego handel i inne branże praktycznie nie mogłyby się dziś obejść.

W 1883 roku otwarto pierwszy zakład produkcji tektury falistej w Europie, a w 1995 wyprodukowano tekturę złożoną aż z 7 warstw, co uczyniło ją niesamowicie wytrzymałą, a przy tym wciąż lekką. 

RODZAJE tektury

Tworzenie nowych rodzajów tektury nie podlega dziś na dodawaniu kolejnych warstw, a na dobieraniu komponentów, które czynią tekturę odporną na czynniki zewnętrzne, np. warunki podogowe. To co dziś  się liczy, to umiejętne składanie tektury w pożądane formy, realizujące określone cele.


WŁAŚCIWOŚCI tektury falistej

ŚWIETNY STOSUNEK
WYTRZYMAŁOŚCI DO WAGI

KONKURENCYJNA
LEKKOŚĆ

DOSKONAŁE ZABEZPIECZENIE
DLA PRODUKTÓW

NISKA
CENA

PRZYJAZNOŚĆ
DLA ŚRODOWISKA

MOŻLIWOŚĆ NADAWANIA
RÓŻNYCH FORM I KOLORÓW

PROJEKTOWANIE

PROTOTYPOWANIE

DRUK FLEKSOGRAFICZNY

PRZETWARZANIE TEKTURY

KLEJENIE

PAKOWANIE

TRANSPORT

Slide 1

NIEZALEŻNY TRANSPORT
I MAGAZYNOWANIE

jako uwieńczenie procesu
produkcyjno - logistycznego

Organizujemy cały proces powstawania opakowań, by mieć pewność najwyższej jakości na każdym z jego etapów: od projektu, przez wykrawanie, składanie, aż po wysyłkę i logistykę. Wszystko po to, by dowozić i realizować wytyczone z klientem cele.

TYPY OPAKOWAŃ które wykonujemy

MASZ PYTANIA?
JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI. NAPISZ LUB ZADZWOŃ A MY ROZWIEJEMY TWOJE WĄTPLIWOŚCI
TEL. (85) 749-34-59

    Shopping Cart