optima-info-dotacja_01
Odrzuć

Wycieczka z Domu Samopomocy

Wycieczka z Domu Samopomocy

W odpowiedzi na zapytanie zaprosiliśmy do nas podopiecznych Środowiskowego Domu  Samopomocy, który jest ośrodkiem dziennego pobytu dla osób z niepełnosprawnościami a głównym celem jaki mu przyświeca jest aktywizacja zawodowa i społeczna podopiecznych.

Naszych Gości przywitali Szefowie, którzy po krótkich wstępie i przybliżeniu historii zakładu zaprosili podopiecznych Środowiskowego Domu  Samopomocy oraz opiekunów do zwiedzania hali produkcyjnej. Mimo iż wycieczka została zaplanowana na czas przerwy śniadaniowej, t nasi Zwiedzający na czas wizyty otrzymali kamizelki BHP. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Kierownik Produkcji opowiedział jak wygląda codzienna praca w fabryce opakowań kartonowych, Goście zobaczyli cały proces produkcyjny, od magazynu surowców -gdzie pokazaliśmy ogrom różnych formatów, które trafiają do przetworzenia, różne linie produkcyjne zaplanowane w procesie ze względu na poziom skomplikowania końcowego produktu, a także ł co się dzieje z odpadami – jak odpad z każdej maszyny tunelem pod posadzkątrafia do prasokontenera na zewnątrz budynku.

Na koniec zaprosiliśmy naszych Gości na poczęstunek w kantynie pracowniczej i obdarowaliśmy konstrukcjami do złożenia by podopieczni, którzy nie mogli wziąć udziału w wycieczce również mogli poznać nasze produkty.

Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami sprawiliśmy radość podopiecznym i mają tylko miłe wspomnienia ze zwiedzania Optimy 😊

Julita

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.